PO4x4 - odstraňovač fosfátov

 
Tip Zväčšiť
  • 1 z 2
 

Odstraňovač fosfátov PO4X4 sú jedinečné mini pelety na báze polyméru bez úniku železných iónov.  Majú obrovský povrch a dokážu absorbovať približne 4-krát viac fosfátov ako väčšina ostatných produktov. 250 ml odstráni 3 ppm fosforečnanu a kremičitanu z 8000l.sladkej, alebo 4000l. morskej vody. Pelety sa nezlepujú a vďaka nízkemu oteru sa dajú sa ľahko použiť vo fluidných filtroch.

od 21,65 €
Značka DVH Aquatics
Kategória DVH Aquatics
Zvoľte variant
po4x4 250ml ml.: 250 Skladom
Môžeme doručiť do: 10.3.2021
21,65 €
   
po4x4 500ml ml.: 500 Skladom
Môžeme doručiť do: 10.3.2021
38,55 €
   
 

dvh logo

Udržiavanie nízkej úrovne odpadových produktov pri pravidelnom kŕmení vašich zvierat je nevyhnutné pre udržanie dobrého zdravia bezstavovcov a rýb. V mikrobiálne dobre vyvážených akváriách sú dvoma hlavnými znečisťujúcimi látkami dusičnany a fosfáty. Pri súčasnom používaní NP biopeliet je veľmi ľahké udržiavať hladinu dusičnanov a fosforečnanov takmer na nule, no vo väčšine nádrží je však stále nadbytok fosfátov. Úroveň fosfátov vyššia ako 0,03 ppm bude mať negatívny vplyv na rast koralov a vyššia hladina bude mať tiež negatívny vplyv na zdravie vašich rýb. Vysoká hladina fosfátov navyše zvyšuje rast nepríjemných rias a siníc. Väčšina súčasných produktov na redukciu fosfátov je založená na granulovanom hydroxidu železitom a úniku železitých iónov do vašej nádrže, čo zvyšuje rast rias a brzdí rast koralov a má tendenciu sa hromadiť, čím sa znižuje jeho účinnosť.
 
po4x4 500ml

Takmer každé druhé GFO na báze železa uvoľňuje železité ióny do vody až 10-krát viac ako je prirodzená hladina morskej vody. Toto je testované a potvrdené na univerzite v holandskom Wageningene. Testy sa uskutočňovali pomocou hmotnostného spektrometra s indukčne viazanou plazmou.
Nový odstraňovač fosfátov PO4X4 sú jedinečné chemicky vyrobené mini pelety na báze polyméru, ktoré nemajú žiadne hranice. Inými slovami, takmer vôbec nedochádza k úniku železných iónov. Pelety sa nezlepujú a vďaka nízkemu oteru sa dajú sa ľahko použiť vo fluidných filtroch. Majú obrovský povrch a dokážu absorbovať približne 4-krát viac fosfátov ako väčšina ostatných produktov na odstraňovanie fosfátov. 250 ml odstráni 3 ppm fosforečnanu a kremičitanu z zhruba 8 000 litrov sladkej vody alebo 4 000 litrov morskej vody.
 
Nepredávkovať! Rýchle zmeny fosfátu môžu mať negatívny vplyv na vaše akváriové osadenstvo. Používajte malé množstvo PO4X4 na postupné znižovanie hladiny fosfátov v akváriu.
 
Dostupné v baleniach 250 ml a 500 ml
 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: