Stability®

 
 

Zmes aeróbnych, anaeróbnych a fakultatívnych baktérií, ktoré uľahčujú rozklad odpadových organických látok, amoniaku, dusitanov a dusičnanov.

Nový stabilizačný systém nádrže pre morskú a sladkú vodu.
Rýchlo a bezpečne naštartuje biofilter,
Zabraňuje „syndrómu nového akvária“.

Bežná cena Viac informácií v tabuľke variantov
Ušetríte 1,28 € (–18 %)
od 5,99 €
Značka Seachem Laboratories
Kategória Ošetrenie morskej vody
Zvoľte variantu
ml.: 100 Vypredané 7,27 € 5,99 €
ml.: 250+30% BONUS Vypredané 14,72 €
 

seachem logo@2x

 

Stability® rýchlo a bezpečne naštartuje akváriový biofilter do morských a sladkovodných systémov, čím zabráni prvej príčine úhynu rýb: „syndrómu nového akvária“. Stability® je vyvinuty špeciálne pre akvárium a obsahuje synergickú zmes aeróbnych, anaeróbnych a fakultatívnych baktérií, ktoré uľahčujú rozklad odpadových organických látok, amoniaku, dusitanov a dusičnanov. Baktérie, ktoré používa Stability®, nefixujú síru a nebudú produkovať toxický sírovodík. Stability® je úplne neškodný pre všetky vodné organizmy, ako aj pre vodné rastliny, takže nehrozí jeho predávkovanie.

 

Stability® je zavŕšením takmer desaťročného výskumu a vývoja a predstavuje súčasný stav v oblasti prírodného biologického manažmentu.

 

Baktérie používané v konkurenčných produktoch sú vo svojej podstate nestabilné. Podmienky potrebné pre ich rast a vývoj spadajú do veľmi úzkeho rozsahu teplôt, pH, organickej záťaže atď. Ak niektorý z týchto parametrov nie je striktne v správnom rozmedzí, bakteriálna kultúra rýchlo upadne a zomrie. Stability® nie je týmto spôsobom obmedzená. Podmienky nevyhnutné pre rast kmeňov baktérií Stability's ™ zahŕňajú veľmi širokú škálu. Keď iné baktérie začnú odumierať (zvyčajne z vysokých organických záťaží spôsobených nezistenou smrťou organizmu), stane sa Stability ™ jednoducho efektívnejšou.
 
stability
Použitie:
 
Pred použitím dobre pretrepte. Vypnite UV / ozón. Prvý deň použite do nového akvária 1 viečko (5 ml) na každých 40 l. Potom použite 1 vrchnák na každých 80 l denne po dobu 7 dní. Ryby a iné vodné druhy sa môžu pridať kedykoľvek, pokiaľ sa dávka udržiava 7 dní. Pre optimálny výkon biofiltra používajte 1 vrchnák na každých 80 l  raz mesačne alebo pri každej výmene vody a pri každom zavedení novej ryby alebo pri akejkoľvek medikácii v akváriu. Čas použiteľnosti produktu je 4 roky od dátumu výroby.

Stability® by sa malo ideálne používať v spojení s biologickou filtráciou, ako je napríklad Seachem Matrix ™.
 
 
Najčastejšie otázky:
Ako dlho mám pri dávkovaní Stability ™ vypínať UV filter alebo ozón?

ODPOVEĎ: UV a / alebo ozón by mali byť vypnuté po dobu 7 dní alebo ak je to kvôli pridávaniu nových rýb lebo výmene vody najmenej 24 hodín. Dôvod, prečo by mali byť obidve vypnuté je ten, že UV a ozón rozkladajú a ničia baktérie.
 
 
Práve som dokončil svoju novou nádrž, ale urobil som chybu, keď som pridal veľa rýb súčasne. Zaujímalo by ma, či by som mohol použiť Stability ™ pri takto zvýšenej biologickej záťaži?

Odpoveď: Áno, Stability ™ sa v dôsledku zvýšeného biologického zaťaženia veľmi osvedčí pri odstraňovaní amoniaku a dusitanov vrátane dusičnanov. Ak vaša hladina amoniaku nie je na nule, kombinácia Stability ™ a AmGuard je veľmi užitočná a skvelá na zníženie toxicity amoniaku na zmesi baktérií, pretože tieto baktérie spotrebúvajú v akváriu amoniak, dusitany a dusičnany.
 
 
Môže sa Stability ™ predávkovať?

Odpoveď: Je veľmi ťažké predávkovať Stability ™. Naozaj nikdy nemôžete mať príliš veľa prospešných baktérií. Najhoršou vecou, ktorá sa môže stať, je bakteriálny kvet vo vodnom stĺpci, ktorý je však zriedkavý a bude sa odstraňovať sám, ak k nemu dôjde.
 
 
Dokončil som odporúčané 7-dňové dávkovanie, moja nádrž však stále nie je úplne zabehnutá. Prečo?

Odpoveď: Pretože každá nádrž bude mať iný cyklus, je pre nás ťažké určiť presný časový rámec, v ktorom bude vaša nádrž plne zabehnutá. Väčšinou je však väčšina nádrží zabehnutá do 4 - 6 týždňov.
 
 
Ak plánujem urobiť zabehnutie akvária bez rýb a používať program Stability ™, musím na naštartovanie cyklu dusíka pridať zdroj amoniaku?

Odpoveď: Áno, pre zrýchlené zabehnutie nádrže budete musieť denne pridať štipku krmiva, kým nebudete mať znateľné hodnoty amoniaku. V tom okamihu môžete prestať pridávať krmivo a nechať baktérie bežať.
 
 
 
 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: