Štvorstupňová reverzná osmóza s DI filtrom - 285 litrov

 
  • 1 z 2
 

Veľká štvorstupňová revezná osmóza s DI filtrom s výkonom 285 litrov vody za deň.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.5.2021
89,99 €    
Značka Vontron
Kategória Reverzná osmóza - zostavy
 

Táto reverzná osmóza poskytuje oproti lacnejším trojstupňovým osmózám hneď niekoľko výhod:

V prvom rade je to iné riešenie umiestnenia predfiltrov, ktoré sú umiestnené každý vo svojom puzdre. Týmto je ich výmena omnoho jednoduchšia a nie je tak potrebné vypájať všetky fittingy a následne ich znovu nasadzovať. S riešením predfiltrov súvisia aj nižšie náklady na údržbu RO, pretože náhradné vložky predfiltrov sú lacnejšie. ktoré sa musia meniť 1 x za pol roka, sú lacnejšie u tejto osmózy, kedy ich stačí len vložiť do svojho puzdra. V prípade lacnejšie osmózy sú náhradné predfiltre drahšie.

Táto osmóza obsahuje tiež DI filter, ktorý po prechode membránou vodu ešte dočisťuje a znižuje jej vodivosť. DI filter zachytí a odfiltruje navyše niektoré látky, ktoré membrána RO nedokáže zachytiť, a to predovšetkým silikáty. Vo filtra je totiž zmes anexu a katexu, vďaka ktorej možno dosiahnuť vodivosti 0,1 uS / cm. Cena náhradnej náplne je opäť priaznivejšia.

Životnosť systému RO

Životnosť RO sa líši podľa vstupnej vody ale všeobecne môžeme povedať, že je životnosť u tejto RO táto:

Membrána - cca 30 000 l vody / 1,5 roka
Uhlíkový filter - 5 680 l
Sedimentačné filter - 11 360 l
DI filter - 2000l

Ak zistíte znížený tlak na membránu, je pravdepodobne zanesený sedimentačný filter a je potrebné ho vymeniť. dôrazne odporúčame pre istotu vymeniť predfiltre častejšie, než sú odporúčané intervaly. Po prvé takmer nikto nesleduje prietok vody a tak nemôže presne určiť množstvo vody, ktorá pretiekla systémom a za druhé je lepšie a výhodnejšie meniť častejšie predfilter za pár desiatok Sk než kupovať častejšie novú membránu za stovky, u najkvalitnejších značiek až tisíce korún! Použitý DI filter odhalíme pomocou TDS metra kedy hodnota TDS bude oproti bežnému stavu niekoľkokrát väčšie a postupom času bude stúpať.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: