Reverzná osmóza Ruwal Aquapro 80S reverzná osmóza

 
Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Jedným z hlavných problémov v akvaristike je kvalita vodovodnej vody. Reverzná osmóza je metóda čistenia vody cez semipermeabilnú /polopriepustnú / membránu. Kapacita 275l/24hod.

Dostupnosť Vypredané
€112,49
Značka RuWal
Kategória Reverzné osmózy
Položka bola vypredaná...
 

Jedným z hlavných problémov v akvaristike je kvalita vodovodnej vody, a to hlavne v oblastiach s vápencovým podložím. Voda potom obsahuje nadbytok uhličitanov, čo sa navonok prejaví vysokou celkovou /GH/ a uhličitanovou /KH/ tvrdosťou. Táto voda je pre akvaristiku takmer nepoužiteľná. Rozpustené uhličitany vodu nadmerne alkalizujú. Jej pH sa potom pohybuje v hodnotách 7,5 a viac, čo nevyhovuje väčšine tropických rastlín, a ani rybám. Chemické možnosti úpravy takej vody sú obmedzené. Alkalické pH sa po okyslení pomerne rýchlo vracia na svoje pôvodné nepriaznivé hodnoty. Jedinou možnosťou je preto z vody prebytočné uhličitany odstrániť. Pre tieto účely sa zatiaľ najlepšie osvedčila reverzná osmóza.

Reverzná osmóza je metóda čistenia vody cez semipermeabilnú /polopriepustnú / membránu. Póry v tejto membráne sú tak malé, že prepúšťajú len molekuly vody, a zachytávajú väčšinu ostatných častíc, a molekúl, ktoré voda obsahuje. Tieto nečistoty sú potom s časťou vody odvádzané z prístroja preč do odpadu. Voda, ktorá pretečie cez membránu obsahuje minimum rozpustených látok. Túto vodu môžeme potom vo vhodnom pomere namiešať s neupravenou vodovodnou vodou . Získame tak vodu s ideálnou uhličitanovou tvrdosťou s hodnotami KH medzi 4-6 dKH. Táto voda má dostatočnú pufračnú schopnosť / to znamená tlmí výkyvy pH /. Pri vhodnej filtrácii a dávkovaní CO2 ľahko dosiahneme optimálne parametre, to znamená mierne kyslé hodnoty pH. Pred samotnou filtráciou je dobré vodu zbaviť väčších nečistôt a chlóru, ktorý by podstatne znižoval životnosť membrány. Preto je nutné pred jednotku reverznej osmózy predradiť špeciálne filtre, ktoré vstupnú vodu požadovaným spôsobom upravia. Denný výkon reverznej osmózy v litroch závisí hlavne na veľkosti membrány, jej čistoty a na tlaku, ktorým je voda cez túto membránu pretlačovaná.

Kapacita: 275l/24hod.

Zariadenie sa skladá :

1. Adaptér na pripojenie k vodovodnej batérii s bielou hadičkou
2. Predfilter pre zachytenie mechanických nečistôt
3. Predfilter s aktívnym uhlím
4. Puzdro reverznej osmózy
5. Odšróbovateľný uzáver puzdra RO
6. Membrána RO/ nutné vložiť do puzdra/
7. Modrá hadička, ktorá odvádza prefiltrovanú vodu
8. Červená hadička, ktorá odvádza vodu s nečistotami
9. Redukcia prúdu odpadovej vody
10. Plastový kľúč na demontáž predfiltrov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole: