CupriSorb™

 
  • 1 z 4
 

Výkonný adsorbent medi a ťažkých kovov.

Odstraňuje všetky druhy medi.

Bežná cena Viac informácií v tabuľke variantov
Ušetríte 0,35 € (–1 %)
od 15,60 €
Značka Seachem Laboratories
Kategória Seachem
Zvoľte variantu
cuprisorb ml.: 100 Skladom
Môžeme doručiť do: 27.1.2021
15,60 €
   
cuprisorb ml.: 250 Skladom
Môžeme doručiť do: 27.1.2021
26,47 € 26,12 €
   
 

cuprisorb

CupriSorb ™ je silný adsorbent medi a ťažkých kovov. Odstráni meď rýchlejšie a efektívnejšie ako uhlík, a je preto ideálny na núdzové odstránenie medi. Extrahuje všetky druhy medi, vrátane chelátovanej medi, a zostáva účinnýy, kým nedosiahne sýto modročiernu farbu. Môže sa regenerovať opakovane. Ak sa použije na nepretržité používanie, bude postupne extrahovať aj vyzrážanú meď zo štrku / podložia. CupriSorb ™ umožní následný chov bezstavovcov v nádržiach ošetrených meďou odstránením výluhu medi zo substrátov.

CupriSorb ™ je silná chelátová živica špecifická pre odstránenie medi. Konkurenčné výrobky nie sú chelatačné výrobky, ale iba živice na výmenu katiónov. Takéto živice môžu odstraňovať meď zo sladkej vody, ale v slanej vode sú neúčinné.

 

cuprisorb-bulk

 

Návod:

Použite 250 ml na každých 600 l na odstránenie medi. Používajte vo vrecku na filtračné médiá. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov by mal byť CupriSorb ™ umiestnený tak, aby sa maximalizoval prietok vody cez toto médium. Na úplné odstránenie medi zo substrátu udržujte CupriSorb ™ v prevádzke najmenej 2 týždne po tom, čo testy na meď prestanú vykazovať prítomnosť medi. Použite do kanistrového filtra, modulu chemickej filtrácie alebo do akejkoľvek oblasti s veľkým prietokom.

Vyčerpanosť je indikovaná výrazným zafarbením perličiek do sýto modro - čiernej farby. Na sledovanie medi používajte test. Po vyčerpaní sa CupriSorb ™ môže vyhodiť alebo regenerovať.

REGENERÁCIA: Namočte do nekovovej nádoby s 2 šálkami vody a 1⁄2 šálky kyseliny muriatovej (k dispozícii s bazénovými potrebami: Dajte pozor na UPOZORNENIA na nádobe s kyselinou!). Doporučujeme regeneráciu vykonať vonku a mimo dosahu detí. Namočte na 1 hodinu, dobre opláchnite. Podľa potreby opakujte, aby ste obnovili pôvodnú farbu. Dobre opláchnite, pridajte hydrogenuhličitan sodný, kým sa penenie nezastaví, a znova opláchnite. CupriSorb ™ je teraz pripravený na opätovné použitie. Ak pôvodnú farbu nie je možné obnoviť po niekoľkých vymytiach kyselinami, pokračujte v krokoch oplachovania a bikarbonátu a potom regenerujte ako HyperSorb ™ alebo Purigen®.
 
 
Najčastejšie otázky:
 
Ako zistím, kedy je CurpiSorb ™ vyčerpaný a ako regenerujem CupriSorb ™?
ODPOVEĎ: Vyčerpanie je indikované výrazným sfarbením guľôčok do tmavo modro - čiernej farby. Po vyčerpaní môže byť CupriSorb ™ zlikvidovaný alebo regenerovaný. Regenerujte namočením vrecka alebo perličiek do nekovovej nádoby s 2 šálkami vody a 1/2 šálky kyseliny muriatovej (k dispozícii s potrebami pre bazén: DÁVAJTE POZOR NA VAROVANIA na nádobe s kyselinou!). Doporučujeme regeneráciu vykonať vonku a mimo dosahu detí. Namočte na hodinu, dobre opláchnite. Podľa potreby opakujte, aby ste obnovili pôvodnú farbu. Dobre opláchnite, pridajte sódu (hydrogenuhličitan sodný), kým sa penenie nezastaví, a znova opláchnite. CupriSorb ™ je teraz pripravený na opätovné použitie. Ak pôvodnú farbu nie je možné obnoviť po niekoľkých vymytiach kyselinami, pokračujte v oplachovaní a bikarbonáte, potom regenerujte ako HyperSorb ™ alebo Purigen®. Na monitorovanie medi použite MultiTest: Meď.
 

Odpoveď: Nie. Meď sa neuvoľňuje, kým ju nezregenerujete.

Mám mokro / suchý filter. Kde je najlepšie umiestniť CupriSorb ™ pre moje nastavenie?

Odpoveď: Väčšina mokro / suchých filtrov má na biologickom médiu odkvapkávaciu dosku, kde voda vstupuje do filtra. Táto odkvapkávacia doska by bola ideálnym miestom alebo kdekoľvek, kde bude voda prechádzať cez CupriSorb ™

Aký efektívny je váš CupriSorb ™ pri odstraňovaní železa, kadmia a olova z vody?

Odpoveď: Môže tiež odstrániť kadmium a železo. Môže tiež odstrániť olovo, ale nemáme žiadne údaje o odstránení olova, takže to nemôžeme zaručiť.
 
Bude CupriSorb ™ efektívne odstraňovať iné kovy ako meď? Hľadám médium (najlepšie obnoviteľné), ktoré odstráni alebo aspoň výrazne zníži všetky kovy v mojej vode z vodovodu.
 
Odstráni tiež nikel, zinok, kobalt, kadmium, mangán. Môže odstrániť ďalšie ťažké kovy, ale nemáme o tom zatiaľ žiadne údaje.
 
 

 

 

 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: