Ca Profit test

 
  • 1 z 2
 

Vápnik je hlavnou zložkou koralových rias, hlavným stavebným materiálom tvrdých koralov a je súčasťou i mäkkých koralov. V prípade nízkej koncentrácie vápnika dochádza k spomaleniu rastu koralov a koralových rias.

50-100 testov v 1 balení!

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
28.1.2021
9,90 €    
Značka Salifert
Kategória Starostlivosť
 

 

Salifert Calcium Test kit - test na meranie vápnika

 SF logo


    Vápnik je hlavnou zložkou koralových rias, kostrovým materiálom tvrdých koralov a je súčasťou i mäkkých koralov. V prípade nízkej koncentrácie vápnika dochádza k spomaleniu rastu koralov a koralových rias.

    Vápnik tiež spĺňa mnoho dôležitých biologických funkcií. V zdravom akváriu dochádza k rastu a k rozmnožovaniu koralov, rastu koralovej riasy a ďalších organizmov. To môže viesť k vyčerpaniu vápnika. Na udržanie stabilného ekosystému je dôležité udržiavať úroveň vápnika na optimálnych hodnotách 420 - 450 mg / L s tým, že výnimky by nemali byť vyššie ako 15 mg / L.  Preto je dôležité časté meranie obsahu vápnika.

    Každé meranie vápnika by nemalo mať vyššiu odchýlku ako 15mg / L vs optimálna hodnota. Testovacia sada Salifert meria v násobkoch 5 mg / L a dosahuje presnosť 10 mg / L. Zmena farby je presná, detekuje malé a výrazné odchýlky v koncentrácii vápnika.
  

    Testy nie sú ovplyvnené úrovňou horčíka vo vode.

ca

Balenie je dostatočné pre 50-100 meraní.

Možno používať pre morskú, sladkovodnú akvaristiku a pre okrasné jazierka.

 

 

Hmotnosť 0.2 kg
Meraná hodnota Ca - Calcium - Vápnik
Použitie v morskom akváriu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: