Seachem Stability®

od 7,27 € až –31 %
stability
od 7,27 € až –31 % od 5 €

Zvoľte variant

Zmes aeróbnych, anaeróbnych a fakultatívnych baktérií, ktoré uľahčujú rozklad odpadových organických látok, amoniaku, dusitanov a dusičnanov.

Nový stabilizačný systém nádrže pre morskú a sladkú vodu.
Rýchlo a bezpečne naštartuje biofilter,
Zabraňuje „syndrómu nového akvária“.

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame do 24 hodín.
30 dní na vrátenie
30 dní na vrátenie
Reklamácie riešime obratom. Môžete sa na nás spoľahnúť.
Produkty skladom
Produkty skladom
99% produktov máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie.
ml.: 100
Vypredané
7,27 €
5 €
ml.: 250
Vypredané
15,72 €
11,35 €
ml.: 500
Vypredané
22,90 €
20,49 €
ml.: 2000
Vypredané
97,60 €
67,50 €
ml.: 4000
Vypredané
162,60 €
110,90 €

Podrobný popis

seachem logo@2x

 

Stability® rýchlo a bezpečne naštartuje akváriový biofilter do morských a sladkovodných systémov, čím zabráni prvej príčine úhynu rýb: „syndrómu nového akvária“. Stability® je vyvinuty špeciálne pre akvárium a obsahuje synergickú zmes aeróbnych, anaeróbnych a fakultatívnych baktérií, ktoré uľahčujú rozklad odpadových organických látok, amoniaku, dusitanov a dusičnanov. Baktérie, ktoré používa Stability®, nefixujú síru a nebudú produkovať toxický sírovodík. Stability® je úplne neškodný pre všetky vodné organizmy, ako aj pre vodné rastliny, takže nehrozí jeho predávkovanie.

 

Stability® je zavŕšením takmer desaťročného výskumu a vývoja a predstavuje súčasný stav v oblasti prírodného biologického manažmentu.

 

Baktérie používané v konkurenčných produktoch sú vo svojej podstate nestabilné. Podmienky potrebné pre ich rast a vývoj spadajú do veľmi úzkeho rozsahu teplôt, pH, organickej záťaže atď. Ak niektorý z týchto parametrov nie je striktne v správnom rozmedzí, bakteriálna kultúra rýchlo upadne a zomrie. Stability® nie je týmto spôsobom obmedzená. Podmienky nevyhnutné pre rast kmeňov baktérií Stability's ™ zahŕňajú veľmi širokú škálu. Keď iné baktérie začnú odumierať (zvyčajne z vysokých organických záťaží spôsobených nezistenou smrťou organizmu), stane sa Stability ™ jednoducho efektívnejšou.
 
stability
Použitie:
 
Pred použitím dobre pretrepte. Vypnite UV / ozón. Prvý deň použite do nového akvária 1 viečko (5 ml) na každých 40 l. Potom použite 1 vrchnák na každých 80 l denne po dobu 7 dní. Ryby a iné vodné druhy sa môžu pridať kedykoľvek, pokiaľ sa dávka udržiava 7 dní. Pre optimálny výkon biofiltra používajte 1 vrchnák na každých 80 l  raz mesačne alebo pri každej výmene vody a pri každom zavedení novej ryby alebo pri akejkoľvek medikácii v akváriu. Čas použiteľnosti produktu je 4 roky od dátumu výroby.

Stability® by sa malo ideálne používať v spojení s biologickou filtráciou, ako je napríklad Seachem Matrix ™.
 
 
Najčastejšie otázky:
Ako dlho mám pri dávkovaní Stability ™ vypínať UV filter alebo ozón?

ODPOVEĎ: UV a / alebo ozón by mali byť vypnuté po dobu 7 dní alebo ak je to kvôli pridávaniu nových rýb lebo výmene vody najmenej 24 hodín. Dôvod, prečo by mali byť obidve vypnuté je ten, že UV a ozón rozkladajú a ničia baktérie.
 
 
Práve som dokončil svoju novou nádrž, ale urobil som chybu, keď som pridal veľa rýb súčasne. Zaujímalo by ma, či by som mohol použiť Stability ™ pri takto zvýšenej biologickej záťaži?

Odpoveď: Áno, Stability ™ sa v dôsledku zvýšeného biologického zaťaženia veľmi osvedčí pri odstraňovaní amoniaku a dusitanov vrátane dusičnanov. Ak vaša hladina amoniaku nie je na nule, kombinácia Stability ™ a AmGuard je veľmi užitočná a skvelá na zníženie toxicity amoniaku na zmesi baktérií, pretože tieto baktérie spotrebúvajú v akváriu amoniak, dusitany a dusičnany.
 
 
Môže sa Stability ™ predávkovať?

Odpoveď: Je veľmi ťažké predávkovať Stability ™. Naozaj nikdy nemôžete mať príliš veľa prospešných baktérií. Najhoršou vecou, ktorá sa môže stať, je bakteriálny kvet vo vodnom stĺpci, ktorý je však zriedkavý a bude sa odstraňovať sám, ak k nemu dôjde.
 
 
Dokončil som odporúčané 7-dňové dávkovanie, moja nádrž však stále nie je úplne zabehnutá. Prečo?

Odpoveď: Pretože každá nádrž bude mať iný cyklus, je pre nás ťažké určiť presný časový rámec, v ktorom bude vaša nádrž plne zabehnutá. Väčšinou je však väčšina nádrží zabehnutá do 4 - 6 týždňov.
 
 
Ak plánujem urobiť zabehnutie akvária bez rýb a používať program Stability ™, musím na naštartovanie cyklu dusíka pridať zdroj amoniaku?

Odpoveď: Áno, pre zrýchlené zabehnutie nádrže budete musieť denne pridať štipku krmiva, kým nebudete mať znateľné hodnoty amoniaku. V tom okamihu môžete prestať pridávať krmivo a nechať baktérie bežať.
 
 
 
 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: