CaribSea Life Rock Original 18,14 kg

243,90 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
15.7.2024

Skrátená doba zábehu nádrže - dlhodobo stabilná mikroklíma.

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame do 24 hodín.
30 dní na vrátenie
30 dní na vrátenie
Reklamácie riešime obratom. Môžete sa na nás spoľahnúť.
Produkty skladom
Produkty skladom
99% produktov máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie.

Podrobný popis

Nový Life Rock od CaribSea je skutočná aragonitová hornina fosílneho pôvodu. Kamene sú pokryté červenkastým filmom, ktorý obsahuje živé baktérie, ktoré začnú svoj prirodzený cyklus, akonáhle sú v akváriu. Rovnako, ako ste zvyknutí z Live Sand CaribSea.

Vďaka červenkastému povlaku vyzerajú kamene skutočne ako živé kamene pokryté červenými vápenatými riasami.

Kamene sa prepravujú a skladujú v suchu bez ovplyvnenia účinnosti baktérií. Má to nasledujúce výhody:

 • žiadna prirodzená ťažba z útesov
 • pravá, prírodná aragonitová hornina
 • vysoká makro a mikroporéznosť
 • bez nežiaducich „čiernych pasažierov“
 • rovnaké vlastnosti ako živá hornina vďaka použitému bakteriálnemu filmu
 • čisté a bezpečné pre všetky ryby a bezstavovce
 • preprava a skladovanie na sucho bez dátumu minimálnej trvanlivosti
 • prírodné, jedinečné tvary
 • udržateľne získaný kameň
 • so živými baktériami
 • úplne bez kremičitanov
Skrátená doba zábehu nádrže - dlhodobo stabilná mikroklíma
 
Doteraz neexistovala alternatíva k živej skale. Potom prišli LifeRocks z CaribSea. Fosílna aragonitová hornina s bakteriálnym povlakom, ktorý skracuje dobu zábehu nádrže aj v porovnaní so živou horninou a vytvára dlhodobo stabilnú mikroklímu. A to všetko bez ekologických obáv, s nižším obsahom živín a neuveriteľnou slobodou dizajnu.
 
Originály CaribSea LifeRock sú v tvare a veľkosti, aké sa vyskytujú v prírode. Vďaka tejto jedinečnej rozmanitosti tvarov nájdete presne tie kamene, ktoré potrebujete pre svoju individuálnu stavbu útesu. Horniny môžu napríklad slúžiť ako podklad, dopĺňať alebo stabilizovať oblúky. Ďalej môžete skaly skombinovať s vhodnými kompozitmi a vytvoriť tak svoje vlastné výtvory a tvary. Každá skala je jedinečná - pre individuálnu stavbu LifeRocks od CaribSea sú aragonitové horniny fosílneho pôvodu, ktoré sa získavajú zo suchých útesov. Príroda, žiadny kameň nie je ako ten druhý. Každý zaujme svojím osobitým charakterom. Vďaka tomu sú LifeRocks ideálne na stavbu veľkolepých a individuálnych útesových akvárií. Žiadne ničenie ekosystémov - na ochranu prírody Aj keď to málokto povie nahlas: množstvo živého rocku dostupného na trhu presahuje množstvo, ktoré je možné legálne vyťažiť. LifeRocky sa získavajú udržateľne a zaručene bez toho, aby sa zničili existujúce ekosystémy. Preto je použitie CaribSea LifeRocks ako alternatívy k živej hornine aktívnym príspevkom k ochrane životného prostredia.
 
Mikrokozmos - pre aktívny ekosystém sú LifeRocks potiahnuté červenkastým bakteriálnym filmom. To im dodáva vzhľad živých hornín s vápenatým povlakom červených rias. Čo je však dôležitejšie, LifeRocks sa prostredníctvom bakteriálneho povlaku stane revitalizovanou živou horninou. Biofilm, ktorý pozostáva z trvalých štádií rôznych bakteriálnych kmeňov, umožňuje transport a skladovanie v suchom stave.
 
Aquascaping ponúka aj úplne nové možnosti dizajnu: Môžete sa plne sústrediť na stavbu bez toho, aby ste museli dbať na to, aby kamene nevyschli. Akonáhle LifeRocky dorazia do vody, ožijú. To z nich robí viac než len vizuálny pútač fascinujúcich útesov - sú útesom, ktorý žije a filtruje a ponúka bezstavovcom, koralom a rybám optimálnu mikroklímu. Cyklistické obdobie sa dá v porovnaní so živou skalou dokonca skrátiť! A to všetko bez akýchkoľvek nezvaných hostí. Vďaka tomu sú LifeRocks z CaribSea alternatívou k živej skale nielen opticky, ale aj funkčné! Žiadne stopy po chemikáliách - čisté a bezpečné pre bezstavovce, koraly a ryby Extrakcia LifeRockov z fosílnych útesov ich robí dokonalými nielen zvonka. Prirodzené je aj ich chemické a štrukturálne zloženie. LifeRocks sú absolútne bez silikátov a neprinášajú do vody žiadne ďalšie chemické prekvapenia. V porovnaní so živou horninou tiež vykazujú nižšiu záťaž živinami!
 
Optimálne podmienky pre biotop - pre jedinečné útesové akvária. Vysoká makro- a mikroporéznosť sa vyvinula prirodzene a poskytuje presne takú štruktúru, na akú sú mikroorganizmy a bezstavovce od prírody zvyknutí a ktorú potrebujú.
 
Skaly LifeRocks sú k dispozícii v rôznych tvaroch a veľkostiach a vyhovujú všetkým potrebám v oblasti aquascapingu. Napríklad LifeRock Original je všestranný produkt, ktorý je možné umiestniť alebo stohovať v jednoduchých a zložitých konfiguráciách pre vynikajúcu biologickú filtráciu. Shelf Rock a Arches vám umožňujú vytvárať veľkolepé jaskyne, rímsy a oblúky, zatiaľ čo skaly Belize napodobňujú vzhľad kamenných útesov. Tvary LifeRock, Arch, XL Arch, Mega Arch a MegaCave poskytujú vám a vašim zvieratám oblúky, prstene a tunely, ktoré optimálne vytvárajú prirodzené biotopy. Life Rocks je možné rozdeliť a pridať do refugia, jímky alebo prepadu na ďalšiu filtráciu. 

Dodatočné parametre

Kategória: Dekorácie
Hmotnosť: 18.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: