Seachem Clarity™

od 6,98 € až –17 %
clarity
od 6,98 € až –17 % od 5,90 €

Zvoľte variant

Čistič - rozjaňovač vody pre morské a sladké akváriá,
Odstráni všetky typy zákalov,
Bezpečné pre útesy aj rastliny.

 

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame do 24 hodín.
30 dní na vrátenie
30 dní na vrátenie
Reklamácie riešime obratom. Môžete sa na nás spoľahnúť.
Produkty skladom
Produkty skladom
99% produktov máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie.
ml.: 100
Na sklade
Môžeme doručiť do: 17.6.2024
6,98 €
5,90 €
ml.: 250
Vypredané
14,19 €
11,69 €

Podrobný popis

seachem logo@2x

 

Clarity ™ je dokonalý čistič pre morské aj sladkovodné akvárium. Využíva pokročilé polymérové flokulačné činidlo, ktoré je bezpečné pre útesy aj rastliny. Clarity ™ je jediný rozjasňovač na trhu, ktorý robí všetko! Clarity ™ odstráni všetky typy zakalenia.

Mnoho spoločností vyrába viac produktov na vyčistenie každého typu zakalenia a každého iného prostredia (napr. sladkovodné, morské, útesové atď.). Niektoré spoločnosti vyvinuli produkty, ktoré odstránia väčšinu druhov zakalenia, ale ich aplikácia vyžaduje dve samostatné fľaše produktu. Clarity ™ obsahuje zlúčeniny, ktoré vyčistia všetky typy zakalenia vo všetkých prostrediach.

 

Clarity ™ obsahuje zrážacie aj vločkovacie látky v tej istej fľaši, čo umožňuje odstrániť všetky typy zákalu v jednej dávke.
 
Po pridaní Clarity ™ do vody uvidíte, že sa začína vytvárať zakalený opar. Je to normálne a znamená to, že Clarity ™ začína pracovať. Voda je naplnená malými kúskami plávajúcej hmoty, ktoré neboli viditeľné voľným okom. Vďaka Clarity ™ sa tieto kúsky hmoty začnú zhlukovať. Keď sa zhlukujú, tvoria väčšie kúsky hmoty, ktoré sú teraz viditeľné, a teda aj zakalenosť. Hmota, ktorá bola kedysi príliš malá na to, aby sa zachytila na filtračnom médiu, je teraz v dostatočne veľkých zhlukoch. Mechanická filtrácia sa teraz už o ne dokáže postarať.

Aby mohla Clarity ™ pracovať efektívne, mali by ste mať k akváriu pripojený filter s mechanickou filtráciou.
 
clarity
Návod na použitie:
 
Použite 1 viečko (5 ml) na každých 80 l. V niektorých situáciách sa po pridaní Clarity ™ môže zakalenosť zväčšiť, je to však normálne a je to známkou toho, že Clarity ™ aktívne pracuje. Nasledovať bude rýchle rozjasnenie (1–2 hodiny). V prípade zakalenia chemickými látkami alebo pevnými časticami vyčistite filtračnú vatu alebo filtračnú kartušu po vyčistení nádrže.
 
 
Najčastejšie otázky:
 
 
Ako často môžete Clarity používať?

Odpoveď: Clarity ™ je možné pridávať každých 24 hodín podľa potreby, ale ak sa vám voda nevyčistila, je možné, že nemáte dostatočnú mechanickú filtráciu. Pri pridávaní produktu Clarity odporúčame vo filtri použiť filtračnú penu. Je úplne bežné, že sa po pridaní Clarity voda zakalí, pretože ide o flokulačné činidlo, ktoré zhlukuje častice a vytvára väčšie častice, ktoré sa ľahko odfiltrujú pomocou filtračnej vaty. Pamätajte na to, že možno budete musieť počas procesu čistenia dvakrát vymeniť vatu, pretože sa mohla upchať alebo nasýtiť.
 
 
 
Pridal som do svojej nádrže správne množstvo Clarity ™ a oblačnosť sa oveľa zhoršila. Čo sa deje?

Odpoveď: Clarity ™ je flokulant, čo znamená, že sa viaže na malé častice, vďaka čomu sú oveľa väčšie a ľahšie sa odfiltrujú od vody. Takto sa zakalenie na chvíľu zhorší, kým sa z vody neodstránia veľké častice. Mechanická filtrácia je jediný spôsob, ako ich odstrániť, a pokiaľ nemáte dostatočnú mechanickú filtráciu, pravdepodobne sa to nikdy nevyčistí. Špongiové filtre zvyčajne nie sú dosť jemné na to, aby odstránili väčšie častice z vody. Odporúčame vo vašom filtri použiť filtračnú vatu a možno bude potrebné ju niekoľkokrát vymeniť, kým sa voda úplne nevyčistí, pretože sa nasýti alebo upchá.
 
 
Vyzráža Clarity ™ stopové minerály a makro a mikroživiny, ktoré moje ryby a rastliny potrebujú na udržanie rýchleho a zdravého rastu?

Odpoveď: Clarity ™ odstráni iba častice, ktoré nie sú rozpustnými živinami. Clarity ™ funguje ako agresívny flokulant a nie ako zrážadlo. Clarity ™ sa zvyčajne používa v situáciách so zakalenou vodou a je vynikajúci pre všetky typy zakalenia.
 
 
Vyčistí Clarity ™ aj od rias?

Odpoveď: Áno, Clarity ™ zničí všetky typy zakalenia.
 
 
 
Vyčistí Clarity ™ bakteriálne zakalenie?

Odpoveď: Áno, Clarity ™ zničí všetky typy zakalenia.
 
 
 
Je Clarity ™ bezpečné pre rastlinné akváriá a morské útesové akváriá?

Odpoveď: Áno, ak sa produkt Clarity ™ používa podľa pokynov, je bezpečné ho používať v akváriách s rastlinami aj útesmi.
 
 
Môj miestny zdroj vody má veľmi mäkkú vodu. Ovplyvní Clarity ™ pH mojej vody?

Odpoveď: Pretože mäkká voda má tendenciu mať nízku zásaditosť a malú pufrovaciu kapacitu, je možné, že pridanie určitých produktov do nádrže s mäkkou vodou by mohlo spôsobiť pokles pH. Vo väčšine prípadov to nie je problém, ale pri mäkkej a už nepufrovanej / mierne pufrovanej vode by to mohlo spôsobiť posun pH. V systémoch s nízkou pufrovacou kapacitou alebo mäkkou vodou je najlepšie použiť nižšiu 1/4 až 1/2 dávku mnohých prísad a pred použitím celej dávky vyskúšať vplyv a výsledok.
 
 
 
 
 
 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: