SA/DT'S Premium Blend

od 12,99 €

Zvoľte variant

5 živých druhov fytoplanktón.

  • 5-mesačná trvanlivosť
  • vysoko koncentrované pre maximálnu výživu
  • jedinečná metóda separácie buniek

 

Špeciálne vyvinuté pre použitie v útesových akváriách: Koncentrovaný a vyčistený fytoplanktón najvyššej kvality!

Najlepší výživový základ pre živočíchy vo vašom akváriu.

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame do 24 hodín.
30 dní na vrátenie
30 dní na vrátenie
Reklamácie riešime obratom. Môžete sa na nás spoľahnúť.
Produkty skladom
Produkty skladom
99% produktov máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie.
ml.: 163
Vypredané
12,99 €
ml.: 444
Vypredané
29,99 €

Podrobný popis

sa-dt

 

Viacnásobne vyčistený a koncentrovaný fytoplanktón

Útesové akvária sú malé uzavreté systémy, ktoré sú mimoriadne citlivé na predávkovanie živinami, kvitnutie baktérií a hromadenie kovov. Preto je fytoplanktón SA / DT tak dôkladne vyčistený, že v čistej slanej vode zostávajú iba bunky fytoplanktónu. Na oddelenie výživných látok, vitamínov a kovov (zložky hnojiva) od rias sa používa najmodernejšia technológia separácie buniek. Zariadenia ako tie, ktoré sa používajú na dialýzu na čistenie ľudskej krvi. (Takmer všetci ostatní dodávatelia oddeľujú riasy od hnojiva pomocou odstrediviek alebo filtračných médií). Nasleduje opakované pridávanie a odstraňovanie čistej slanej vody, kým planktón nedosiahne takú vysokú koncentráciu, akú by ste od prémiového produktu očakávali.

 

Optimálny obsah živín namiesto „zelenej vody“

Výroba „zelenej vody“ je jednoduchá, nie je to však náš cieľ. Pri ponúkaní vysoko kvalitného produktu je potrebné zohľadniť všetky aspekty zloženia a výroby. Pre kultúry fytoplanktónu je dôležitá intenzita a cykly osvetlenia, teplota, živiny a slanosť. Iba vtedy, keď tieto faktory interagujú optimálne, je možné optimalizovať výživový obsah fytoplanktónu. Čerpáme z našich dlhoročných skúseností s pestovaním fytoplanktónu najvyššej kvality.

 

Udržiavanie kvality živín správnym skladovaním

Iba pri správnom skladovaní je možné vo výrobkoch z fytoplanktónu udržiavať najvyššiu možnú výživovú hodnotu. Série testov krmív preukázali, že správne skladovanie môže zaručiť rovnaký obsah živín ako čerstvé produkty. Výživová hodnota zmrazeného živého fytoplanktónu zostáva podľa testov približne 6 mesiacov na rovnakej úrovni. Fytoplanktón sa však musí skladovať minimálne pri -42 ° C, inak sa stane nepoužiteľným - to je ďalší výsledok testu. Stručne to znamená: 12 mesiacov skladovania v štandardnej mrazničke pre domácnosť a môžete tiež kŕmiť filtrovanú morskú vodu. Našou požiadavkou je zabezpečiť stálu kvalitu! Preto je dátum minimálnej trvanlivosti DT obmedzený na 5 mesiacov od fľaškovania.

 

Päťdruhová zmes - kompletná výživa pre všetkých obyvateľov útesu

Rozmanitosť bezstavovcov v útese fascinuje každého akvaristu. Je potrebné poznamenať, že nie každá skupina konzumujúca fytoplanktón sa živí rovnako veľkými bunkami. Ponúkame vysoko kvalitné jedlo so zmesou SA / DT. Zloženie Nannochloropsis oculata, druhu Chlorella, Phaeodactylum tricornutum a Cylindrotheca fusiformis, bunky s veľkosťou 2 - 20 mikrometrov. To zaručuje kompletnú výživu pre širokú škálu obyvateľov útesov. Praktická, bezpečná a časovo nenáročná aplikácia: Radšej by ste sledovali, ako sa vašim obyvateľom útesov darí namiesto kultivácie fytoplanktónu (pochybnej kvality) ?! - Potom je živý morský fytoplanktón® spoločnosti SA / DT tým pravým pre vás: Ľahko sa dávkuje, je ideálny obsahom a koncentráciou a je oveľa menej časovo náročný ako bežné metódy.

 

Čistý produkt: Potravina na začiatku potravinového reťazca

 

Viac biodiverzity

Intenzita a farebnosť fauny, najmä živých kameňov, poteší každého, kto sa kedy pozrel na útesové akvárium. Aby sa zabránilo zakaleniu, je nevyhnutné pravidelné pridávanie fytoplanktónu do útesového akvária. Pretože fytoplanktón je hlavnou potravinou mnohých obyvateľov útesu, koncentrácia okolo vášho útesu vždy klesá. Po pridaní fytoplanktónu bude mať vaša živá hornina veľa farebných a zaujímavých obyvateľov, ako sú napríklad špongie, plášťovce alebo húsenice. 1 ml fytoplanktónu obsahuje cca. 250 000 000 buniek fytoplanktónu.

 

SA_Phytoplankton

 

Dôležitosť fytoplanktónu ide oveľa ďalej ako len do akvária.

Fytoplanktón je rovnako dôležitý pre komerčnú výrobu mušlí, lastúr, mušlí a kreviet (v larválnom štádiu), ako aj pri chove a doplnení krmiva pre larvy rýb. Existuje niekoľko spoločností, ktoré vyrábajú živý fytoplanktón ako doplnok výživy na komerčné použitie. Tieto produkty sa teraz ponúkajú aj na použitie v akváriách, aj keď sa domáce akváriá zreteľne líšia od komerčných systémov. Vďaka svojmu významu v akvakultúre sa fytoplanktónu venuje oveľa väčšia pozornosť ako akémukoľvek inému produktu z akvária. Napríklad sa uskutočnili série testov krmiva týkajúce sa trvanlivosti a výživovej hodnoty rôznych produktov z fytoplanktónu. Dr. Robert Toonen z Kalifornskej univerzity v Davise vykonal tieto testy na larvách bezstavovcov. Potrebujú fytoplanktón nielen pre rast, ale aj pre prežitie. Sušený fytoplanktón sa zhlukuje v priemere na veľkosť častíc, ktorá je pre požieračov fytoplanktónu príliš veľká. Čím dlhšie bol tento produkt skladovaný, tým väčšia bola priemerná veľkosť častíc. Dá sa tiež považovať za isté, že sušením rias sa stratia aspoň niektoré živiny. Pokles výživovej hodnoty konzervovaných rias závisí od teploty. Čím je výrobok chladnejší, tým dlhšie si zachováva svoju vysokú nutričnú hodnotu. Dôvod, prečo je nevyhnutné hlboké zmrazenie, je ten, že procesy rozkladu proteínov začínajú, aj keď pri oveľa nižšej rýchlosti, pri teplotách nad -80 ° C. Navyše aj pri týchto extrémnych teplotách prebiehajú niektoré enzymatické procesy. Skladovateľnosť tohto produktu rýchlo klesá, ak nie je skladovaný pri teplotách ďaleko pod teplotami bežnými pre mrazničky. Najnižšia teplota v laboratórnych podmienkach: -42 ° C.

 

Použitie:

Pred použitím pretrepať. Odporúča sa kŕmiť najmenej každý druhý deň. Na 380 l vody v akváriu naneste približne 30 ml alebo 2 polievkové lyžice. U akvárií, ktoré sú husto osídlené živočíchmi konzumujúcimi fytoplanktónom, odporúčame postupne zvyšovať ich množstvo na dvojnásobok.

 

Zloženie:

Nannochloropsis oculata, Chlorella sp, Phaeodactylum tricornutum, Cylindrotheca fusiformis, Nitzschia laevi.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: