MicroBacter Clean - baktérie na čistenie živých skál, 250ml

15,20 €
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Zmes mikrobiálnych kultúr a enzýmov určená na čistenie povrchov živých skál a ďalších dekorácií.

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame do 24 hodín.
30 dní na vrátenie
30 dní na vrátenie
Reklamácie riešime obratom. Môžete sa na nás spoľahnúť.
Produkty skladom
Produkty skladom
99% produktov máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie.

Podrobný popis

Komplexný systém nepatogénnych mikróbov a prírodných enzýmov špeciálne vyvinutý na čistenie živých skál a dekorácií v akváriu.

Výhody
1. Prírodné čistenie na všetkých povrchoch akvárií a dekorácií.
2. Uvoľnenie nahromadení nežiaducich látok a povlakov, vďaka čomu je ich odstraňovanie škrabaním a vysávaním oveľa jednoduchšie.
3. Zakladanie bakteriálnych kolónií, ktoré sa množia a pokračujú v čistení akvária
4. Rýchla redukcia organického uhlíka, amoniaku, dusitanov, dusičnanov a fosfátov.
5. Trávenie nespotrebovaných / nestrávených potravín, výkalov, detritov a iného latentného organického materiálu, čo vedie k čistejšiemu a zdravšiemu akvarijnému substrátu (bez nutnosti fyzického čistenia alebo narušenia podložia).

Technické pozadie
Koncentrácia rozpustených a časticových organických materiálov v akomkoľvek vodnom prostredí môže mať významný vplyv na celkový vzhľad tohto systému, ako aj na zdravie organizmov nachádzajúcich sa v tomto systéme. Relatívne málo výživné prostredie sa vyznačuje vysokou priezračnosťou vody, nedostatkom nepríjemných pachov a absenciou nevzhľadných povlakov; je to výsledkom nedostatku dostupného odpadu na báze dusíka, fosforu a uhlíka.

Brightwell Aquatics MicroBacter CLEAN je selektívny komplex mimoriadne efektívnych mikróbov a enzýmov, ktoré nielen znižujú koncentrácie organického dusíka, amoniaku, dusitanov, dusičnanov, fosforečnanov a organického uhlíka vo všetkých morských ekosystémoch, ale uľahčujú údržbu skutočným uvoľňovaním akumulácií a povlakov.

Pokyny a rady
Pred použitím produkt poriadne pretrepte. Pred pridaním do akvária zmiešajte príslušné množstvo prípravku MicroBacter CLEAN s 250 ml akváriovej vody v čistej nádobe. Ak na dávkovanie prípravku MicroBacterCLEAN pod hladinu vody v nádobe alebo akváriu používate pipetu, nezabudnite pipetu pred vložením späť do fľaše MicroBacterCLEAN dôkladne očistiť čerstvou vodou; v opačnom prípade dôjde ku kontaminácii produktu. Najlepšie výsledky možno dosiahnuť pridaním zmesi do externého biologického filtračného systému. Nepridávajte do sacích portov čerpadla. Po pridaní do akvárií vypnite odsávanie bielkovín a UV sterilizáciu na ďalšie 4 hodiny. Počas používania prípravku MicroBacter CLEAN pokračujte v dobrých postupoch údržby, ako je pravidelné vysávanie, pridávanie čistenej vody a obmedzovanie prísunu nepotrebných živín.

Na bežné čistenie a na udržanie čistého akvária: Každý týždeň pridajte 20 ml (4 viečka) na 94,6 l (16 kvapiek na 3,8 l) vody v akváriu.

Pre problémové akváriá alebo na rýchle urýchlenie čistenia: Prvý deň pridajte 30 ml na 94,6 l  (24 kvapiek na 3,8 l) vody v akváriu, potom pridajte 5 ml na 94,6 l (4 kvapky na 3,8 l) vody v akváriu denne po dobu 2 týždňov alebo dlhšie, pokiaľ je to potrebné, až kým nedosiahnete požadované výsledky.

Baktérie fungujú pomaly, takže úplné výsledky môžu v prípade dlho zanedbaných systémov trvať až 8 až 10 týždňov.

Zloženie
Vyčistená voda, patentovaná zmes prírodných enzýmov a nepatogénnych prospešných mikroorganizmov.

Dodatočné parametre

Kategória: Lepidlá a baktérie
Hmotnosť: 0.4 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: