HI-782 Marine Nitrate Checker®HC HR - na stanovenie dusičnanov - vysoký rozsah

85,90 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
15.7.2024

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame do 24 hodín.
30 dní na vrátenie
30 dní na vrátenie
Reklamácie riešime obratom. Môžete sa na nás spoľahnúť.
Produkty skladom
Produkty skladom
99% produktov máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie.

Podrobný popis

Checker HI-782 je špeciálne navrhnutý pre morské akvária a morské aplikácie na zisťovanie hladiny dusičnanov s vysokým rozsahom. S digitálnym čítaním už nie je problém vizuálne určovať farby.
 
 • Merania s rozsahom až 75,0 ppm
 • Komplexná presnosť laboratórnej kvality - vyžaduje iba 1 činidlo
 • Jednoduché, intuitívne ovládanie (jedno tlačidlo)
 • Kompaktný a presný, či už doma, v práci alebo na cestách

Každý HI-782 sa dodáva v puzdre s vložkou na mieru a dodáva sa s:

 • Kyveta(2 ks) a viečko (2 ks)
 • Štartovacia súprava reagencií (činidlá na 10 testov)
 • 3 ml pipeta (1 ks)
 • 1,5 V alkalická batéria AAA (1 kus)
 • Návod na použitie

Dusičnany sú posledným krokom v cykle dusíka. Nadmerné množstvo dusičnanov v morských akváriách uľahčuje rast nežiaducich organizmov, ako sú riasy a dinoflageláty.

HI-782 Nitrate Checker HC používa na meranie koncentrácie dusičnanov kolorimetricky metódu zinkovej redukcie, proces bez filtra, čo v konečnom dôsledku skracuje čas každého testu a nezanecháva žiadny ďalší odpad.

Pri meraní vo vyššom rozsahu, ktoré sa pohybuje od 0,0 do 75,0 ppm (ako NO3–), nie je potrebný žiadny postup riedenia vzorky.

Checker HI-782 LR verzus Checker HI-781 LR:

Cecker HI-782 bol navrhnutý tak, aby rýchlo a ľahko meral hladiny dusičnanov pre akvaristov s vyššími ako priemernými hladinami živín. Patria sem akvária so slanou vodou, ktoré sú iba pre ryby alebo majú koraly, ktoré môžu tolerovať zvýšené hladiny dusičnanov až do 30 ppm alebo viac.

Veľmi nízke hladiny dusičnanov sú kritické pre mnohé akvária so slanou vodou. Pretože dusičnany môžu niektorým jemným koralom a bezstavovcom spôsobiť poškodenie a možnú smrť. Z tohto dôvodu ponúka HI-781 bezkonkurenčnú presnosť pri meraní veľmi nízkych úrovní dusičnanov (0,00 až 5,00 ppm).

 

Postup merania:

 1. Kontrolu zapnete stlačením tlačidla ON/OFF. Všetky segmenty sa zobrazia na niekoľko sekúnd, potom sa zobrazí „Add“, „C.1“ s blikajúcim „Press“.
 2. Kyvetu naplňte 10 ml nezreagovanej vzorky a nasaďte uzáver. Vložte kyvetu do prístroja a zatvorte uzáver. Stlačte tlačidlo ON/OFF. Keď na displeji bliká „Add“, „C.2“ a „Press“, Checker je v Zero (vynulovaný).
 3. Odstráňte kyvetu, odskrutkujte uzáver a pridajte obsah jedného balíka činidla HI-782-0 Marine Nitrate High Range. Nasaďte uzáver a 2 minúty intenzívne trepte. Vložte kyvetu do prístroja a zatvorte uzáver. Stlačte a podržte tlačidlo ON/OFF, kým sa na displeji zobrazí odpočítavanie 7 minút. (Prípadne počkajte 7 minút a stlačte tlačidlo)
 4. Keď časový odpočet skončí, prístroj zobrazí výsledok merania. Prístroj zobrazuje koncentráciu dusičnanov v ppm. Prístroj sa automaticky vypne 10 minút po prečítaní.

Tip na presné meranie:

 • Je dôležité, aby vzorka neobsahovala žiadne mechanické nečistoty.
 • Zakaždým, keď je kyveta vložená do meracej komory, musí byť vonku suchá a úplne bez odtlačkov prstov, oleja alebo nečistôt.
 • Pred vložením ho dôkladne utrite HI-731318 alebo handričkou, ktorá nepúšťa vlákna.
 • Pretrepávaním kyvety sa môžu vytvárať bubliny, ktoré spôsobujú vyššie hodnoty. Aby ste získali presné merania, odstráňte tieto bubliny krúžením alebo jemným poklepaním na kyvetu.
 • Zreagovanú vzorku nenechajte stáť príliš dlho po pridaní činidla, inak dôjde k strate presnosti.
 • Po odčítaní je dôležité vzorku ihneď zlikvidovať, inak môže dôjsť k trvalému zafarbeniu skla.

 

 

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
M Avatar autora | 28.6.2024
Super produkt, nevýhoda je cena! Ale postupne kúpim ďalšie testy! 😀

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: