Acanthurus xanthopterus

54,99 €
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Acanthurus xanthopterus - (Valenciennes, 1835)

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame do 24 hodín.
30 dní na vrátenie
30 dní na vrátenie
Reklamácie riešime obratom. Môžete sa na nás spoľahnúť.
Produkty skladom
Produkty skladom
99% produktov máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie.

Podrobný popis

Výskyt: Indo-Pacifik - pobrežie východnej Afriky po Havajské ostrovy a Francúzsku Polynéziu, na sever po južné Japonsko, na juh po Veľký bariérový útes a Novú Kaledóniu. Východný Pacifik - spodný Kalifornský záliv a ostrov Clipperton až po Panamu a Galapágy. Vo svojom prirodzenom prostredí využíva hĺbku od 5-90m.

Veľkosť: až 50cm, v akváriu okolo 30-35cm

Opis: Acanthurus xanthopterus je najväčší z rodu Acanthurus, ideálny pre nadrozmerné akváriá, kde dokáže naplno ukázať svoju krásu. Vo voľnej prírode dorastá do dĺžky až 50cm, v akváriu samozrejme menej. Sfarbenie sa medzi mladými a dospelými rybkami veľmi líši, u mladších rýb sa vyskytujú žlté plutvy, ktoré sa počas dospievania menia na slabo fialovú farbu. Žijú v rôznych útesových biotopoch, pieskových svahoch a lagúnach. Mláďatá obývajú plytké, chránené, zakalené pobrežné vody, zatiaľ čo dospelí jedinci uprednostňujú hlbšie oblasti chránených zátok a lagún. Živí sa vláknitými riasami a drobnými rybami. Aj keď budú tieto rybky konzumovať mäsité krmivo spolu s ostatnými rybkami v akváriu, je dôležité, aby im bolo ponúknuté dostatočné množstvo sušených morských rias. To posilní ich imunitný systém, zníži agresivitu a zlepší ich celkové zdravie. Sú to skvelé ryby na ničenie rias v morskom akváriu. 

Vhodná do reefu: áno

Spoločenská rybka: áno

 

 

 

 

 

 

 

 

Aj keď budú tieto rybky konzumovať mäsité krmivo spolu s ostatnými rybkami v akváriu, je dôležité, aby im bolo ponúknuté dostatočné množstvo sušených morských rias. To posilní ich imunitný systém, zníži agresivitu a zlepší ich celkové zdravie.

Sú to skvelé ryby na ničenie rias v morskom akváriu.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: