Seachem Purigen®

od 14,79 € až –23 %
purigen 100ml
od 14,79 € až –23 % od 11,85 €

Zvoľte variant

Najvyššia kapacita organického odstraňovania.
Purigen® reguluje amoniak, dusitany a dusičnany odstránením dusíkatého organického odpadu.
Ako sa vyčerpáva, mení sa farba; ľahko regenerovateľný.
 

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame do 24 hodín.
30 dní na vrátenie
30 dní na vrátenie
Reklamácie riešime obratom. Môžete sa na nás spoľahnúť.
Produkty skladom
Produkty skladom
99% produktov máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie.
ml.: 100
Vypredané
14,79 €
11,85 €
ml.: 250
Vypredané
24,99 €
19 €
ml.: 500
Vypredané
45,85 €
37,75 €
ml.: 1000
Na sklade
Môžeme doručiť do: 24.7.2024
101,57 €
83,90 €

Podrobný popis

seachem logo@2x

 

Purigen® je špičkový syntetický adsorbent, ktorý sa nepodobá na žiadny iný filtračný produkt. Nejde o zmes iónomeničov alebo adsorbentov, ale o jedinečný makroporézny syntetický polymér, ktorý odstraňuje z vody rozpustné a nerozpustné nečistoty rýchlosťou a kapacitou, ktorá presahuje všetky ostatné konkurenčné produkty o viac ako 500%. Purigen® reguluje amoniak, dusitany a dusičnany odstránením dusíkatého organického odpadu, ktorý by inak uvoľňoval tieto škodlivé zlúčeniny. Vplyv Purigenu na stopové prvky je minimálny. Výrazne zvyšuje redox. Leští vodu do bezkonkurenčnej čistoty. Purigen® po vyčerpaní postupne tmavne a je ľahko obnoviteľný ošetrením bielidlom. Purigen® je určený pre morské aj sladkovodné použitie.

 

Purigen® odstraňuje rozpustné a nerozpustné nečistoty z vody rýchlosťou a kapacitou, ktorá prevyšuje všetky ostatné konkurenčné produkty o viac ako 500%.
 
 
Výhody používania:
 
selektivita

Purigen® je organická filtračná živica s najvyššou kapacitou na trhu. Žiadne iné produkty sa nemôžu porovnávať s jeho schopnosťou vyčistiť zakalenie a vyleštiť vodu do bezkonkurenčnej čistoty. Na rozdiel od iných produktov na trhu, ktoré sú jednoduchými iónomeničovými živicami, je Purigen® špeciálne navrhnutý tak, aby slúžil ako organická zachytávajúca živica. Keď sú ionexové živice naplnené kovmi a inými kontaminantmi, Purigen® sotva začal dosahovať svoj potenciál. Purigen® všeobecne ignoruje jednoduché elementárne zlúčeniny, ktoré majú extrémnu afinitu k dusíkatým organickým látkam. Primárnym zdrojom dusíkatých zlúčenín v akváriu je odpad. Ryby, koraly, dokonca aj rastliny produkujú dusíkatý odpad. Purigen® odstraňuje tieto odpady rýchlejšie a úplnejšie ako čokoľvek iné na trhu.
 
kapacita

Purigen’s® má zvýšenú kapacitu vďaka svojej veľkej ploche. Všetky ostatné živice na trhu sú čisto sférické extrudované guľôčky. Tieto guľôčky zostávajú hladké aj pod mikroskopom. Purigen® je sférický aj makroretikulárny. Má mikroskopické póry, ktoré mnohonásobne zväčšujú jeho využiteľnú plochu ako čisto sférická živica.
 
regenerácia

Purigen® je možné tiež regenerovať. Pretože adsorbuje odpadové produkty, Purigen® zmení farbu z bledej blond na tmavohnedú, takmer čiernu. Akonáhle je vyčerpaný, môže byť regenerovaný roztokom bielidla a vody. Bielidlo doslova „spáli“ organické látky, ktoré boli odstránené z nádrže. Dávajte pozor na výrobky, ktoré tvrdia, že sú regenerovateľné pomocou soľného roztoku. To je regeneračný postup na účely iónovej výmeny. Soľný roztok neodstráni organické látky. Zatiaľ čo také živice majú obmedzenú kapacitu na organickú adsorpciu, proces regenerácie soľanka nahradzuje iba odstránené iónové zlúčeniny. Neničí veľké organické molekuly, ktoré boli odstránené, čo je hlavnou funkciou organických adsorpčných živíc.
 
purigen-bulk
Používanie:
 
Pred použitím opláchnite. Používajte vo filtračných vreckách s jemnou veľkosťou oka (180 mikrónov alebo menej), ako je napríklad Seachem’s The Bag ™. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov by mal byť Purigen® umiestnený tam, kde je maximalizovaný prietok vody. Môže sa použiť v kanistrovom filtri , v komore s médiom alebo v akejkoľvek oblasti s veľkým prietokom. Každých 250 ml ošetrí až 1 000 l  po dobu až šiestich mesiacov. Vyčerpanosť je indikovaná výrazným zafarbením perličiek na tmavohnedé alebo čierne.

regenerácia:
Namočte do roztoku bielidla (SAWO Originál) a vody v pomere 1: 1 na 24 hodín do nekovovej nádoby na dobre vetranom mieste a mimo dosahu detí. Používajte bežné 8,25% chlórnanové bielidlo (SAWO Originál) pre domácnosť (nevoňavé, bez farbív). Dobre opláchnite a potom na 8 hodín namočte do roztoku s obsahom 4 polievkových lyžíc Prime® alebo ekvivalentného dechlórátora na pohár vody. Dobre opláchnite. Na použitie v sladkej vode namočte na 4 hodiny do roztoku s obsahom 2 polievkových lyžíc tlmivého roztoku na pohár vody (Discus Buffer®, Neutral Regulator®). Teraz by mala byť obnovená pôvodná farba a plná aktivita a Purigen® je pripravený na opätovné použitie. Upozornenie: niektoré výrobky môžu trvale znečisťovať Purigen® a sťažovať regeneráciu. Nepoužívajte znovu, ak je zistiteľný zápach bielidla / chlóru. V prípade pochybností namočte guľôčky do malého množstva vody a otestujte na zvyškový chlór pomocou testovacej súpravy na chlór.
 
 
Najčastejšie otázky:
 
Zaujímalo by ma, aký typ bielidla sú uvedené v návode na použitie pri regenerácii Purigen®?

Odpoveď: Pokyny na regeneráciu sú špecifické pre použitie bežného 8,25% chlórnanového bielidla pre domácnosť (bez vône, bez farbív). Podľa nášho výskumu bude zriedenie 4 polievkových lyžičiek Prime na každú 1 šálku objemu vody úspešne neutralizovať množstvo 8,25% bielidla použitého v pomere 1: 1. Pokyny na vašom balení môžu hovoriť o použití 2 lyžice Prime. Toto bolo založené na tom, čo boli v minulosti najpredávanejšie bielidlá pre domácnosť, ktoré boli 6%. Táto koncentrácia sa už nepredáva. Zdvojnásobením dávkovania Prime počítame s novšími 8,25% chlórnanovými bielidlami. Tiež by sme vám neodporúčali používať bielidlo bez rozstrekovania alebo koncentrovanejšie bielidlo 33%, pretože to nebude v správnej forme alebo koncentrácii pre proces regenerácie. Odporúčame tiež privoňať k vôni Purigen® po regeneračnom procese. Ak je cítiť chlór alebo bielidlo, proces máčania v Prime zopakujte. Poznámka Aquareef.sk: v Slovenskej a Českej republike je najvhodnejšie použiť na regeneráciu bežne dostupné SAWO Originál (to má koncentráciu chlórnanovej zložky do 5%) v pomere s vodou 1:1 na 24 hodín s následnou neutralizáciou 2 polievkových lyžíc Prime® na 400-500 ml vody (alebo 16gramov Safe ™ na 200-250ml vody).
 
 
Kedy je Purigen® vyčerpaný a ako ho regenerujem?

Odpoveď: Purigen® sa po vyčerpaní zmení z normálnej farby na tmavohnedú. Namočte do roztoku bielidla a vody v pomere 1: 1 na 24 hodín do nekovovej nádoby na dobre vetranom mieste a mimo dosahu detí. Používajte bežné 8,25% chlórnanové bielidlo pre domácnosť (nevoňavé, bez farbív, nepoužívajte bielidlo bez rozstrekovania). Dobre opláchnite a potom namočte na 8 hodín do roztoku s obsahom 4 polievkových lyžíc Prime® alebo 16 gramov Safe ™ na pohár vody. Dobre opláchnite. Pre použitie v sladkej vode namočte na 4 hodiny do roztoku s obsahom 2 polievkových lyžíc tlmivého roztoku na pohár vody (Discus Buffer®, Neutral Regulator®. Teraz by mala byť obnovená pôvodná farba a plná aktivita a Purigen® je pripravený na opätovné použitie. Pozor: mastné produkty môžu trvale znečisťovať Purigen® a sťažovať regeneráciu. Nepoužívajte opakovane, ak je zistiteľný zápach bielidla / chlóru. V prípade pochybností namočte guľôčky do malého množstva vody a otestujte na zvyškový chlór pomocou testovacej súpravy na chlór. Poznámka Aquareef.sk: v Slovenskej a Českej republike je najvhodnejšie použiť na regeneráciu bežne dostupné SAWO Originál (to má koncentráciu chlórnanovej zložky do 5%) v pomere s vodou 1:1 na 24 hodín s následnou neutralizáciou 2 polievkových lyžíc Prime® na 400-500 ml vody (alebo 16gramov Safe ™ na 200-250ml vody).
 
 
Zníži Purigen® GH (všeobecná tvrdosť; hladiny vápnikových / horčíkových iónov)?

Odpoveď: Nie, Purigen® na to nebude mať vplyv.
 
 
Na niektorých dokumentoch k produktu Purigen® som sa dočítal, že sa v nich uvádza, že niektoré výrobky môžu Purigen® kontaminovať a spôsobiť jeho toxicitu. Môžete tieto produkty identifikovať?

ODPOVEĎ: Iba niektoré výrobky spôsobujú toxické pôsobenie Purigen®; produkty, ktoré to umožňujú, sú na báze amínu. Prime® a Safe ™ nie sú založené na amínoch, a preto nespôsobia tento problém. Amínové zlúčeniny môžu silno viazať na živicu, potom keď (amíny) prídu do styku s chlórom, vytvoria vysoko toxické chloramíny. Ponúkame produkt antistresového doplnku StressGuard, ktorý nie je na amínovom základe, a preto ho možno použiť v spojení s prípravkom Purigen®.
 
 
 
Ako mám uchovávať svoj Purigen®, keď ho nepoužívam (tj. medzi regeneráciami)?

Odpoveď: Purigen® je potrebné skladovať v malom množstve vody, aby bolo médium vlhké. To zabráni vysušeniu perličiek, čo môže spôsobiť ich zmenšenie a popraskanie, čím sa zníži účinnosť Purigenu®. Môžete použiť R.O. alebo D.I voda na skladovanie Purigen® alebo malé množstvo vodovodnej (mestskej) vody. Akékoľvek stopové množstvo chlóru vo vode z vodovodu nebude mať vplyv na Purigen® a môže zabrániť hromadeniu nežiaducich baktérií vo vašej skladovacej nádobe.
 
 
Je Purigen® určený ako náhrada aktívneho uhlia alebo by sa mal používať s uhlíkom?

Odpoveď: Je lepší ako uhlík pri odstraňovaní organických látok a nemá negatívny vplyv, ale je tiež kompatibilný s uhlíkom. Použitie uhlíka s Purigenom® predĺži životnosť Purigenu®.
 
 
Používam Purigen®, ale môj dusičnan je stále vysoký. Čo sa deje?

Odpoveď: Purigen® odstráni organické látky skôr, ako ich môžu baktérie premeniť na amoniak, dusitany alebo dusičnany, čo má za následok zníženie koncentrácií dusičnanov v priebehu času, ale tieto chemikálie z vody priamo neodstráni. Ak je váš dusičnan vysoký, odporúčame vám vykonať čiastočnú výmenu vody a použitie biomédií Matrix ™ alebo de❊nitrate ™ na uchovávanie anaeróbnych denitrifikačných baktérií, ktoré z vašej vody odstránia dusičnany.
 
 
 
 
 
5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MM Avatar autora | 29.4.2023
Osvedčený produkt,kvalita za rozumnú cenu.Čo viac si priať.
5
PC Avatar autora | 20.11.2021
Dobre rýchlo spoľahlivo prístup aj dodanie
4
PP Avatar autora | 24.11.2020
Zabudol som to pred použitím prepláchnuť a mal som z toho kalnú vodu viac ako 24 hodín.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: