Elysia crispata

17,99 €
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame do 24 hodín.
30 dní na vrátenie
30 dní na vrátenie
Reklamácie riešime obratom. Môžete sa na nás spoľahnúť.
Produkty skladom
Produkty skladom
99% produktov máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie.

Podrobný popis

Elysia crispata je slimák, ktorý sa živí vyššími riasami. Na rozdiel od väčšiny ostatných morských slimákov, ktoré sa špecializujú na konkrétny cieľový druh riasy, tieto živia sa rôznymi druhmi rias. K jeho krmivu patria riasy ako Halimeda, Penicillus a Bryopsis. Vďaka tomu je veľmi zaujímavý ako potenciálny protivník šírenia sa Bryopsis v nádrži. Avšak Elysia crispata je pomalý jedlík. V ideálnom prípade by sa mal umiestniť priamo na riasy, ktorých sa chcete zbaviť.

Pri kŕmení Elysia crispata nasáva šťavy a tkanivá z rias. Zaujímavosťou je, že táto skupina slimákov dokáže vo svojom tkanive zachovať chloroplast z rias. Niekoľko mesiacov zostanú nedotknuté a Elysia crispata ich môže použiť na fotosyntézu. Tento proces sa nazýva kleptoplastika (kleptoplastída) a tieto nudibranche boli kvôli tomuto označované ako "slimáky na slnečný pohon" (solar-powered sea slugs).

Elysia crispata dorastá do dĺžky asi 5 až 6 cm a je vhodná pre nádrže s objemom 30 litrov a viac, pokiaľ má dobrú zásobu rias.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: