Sprievodca výberom reverznej osmózy

Sprievodca výberom reverznej osmózy.

Tento sprievodca slúži pre jednoduchý a správny výber reverznej osmózy pre Vaše akvárium.
V každom kroku Vám bude všetko podrobne vysvetlené.

Na čo nám je vlastne reverzná osmóza?

Reverzná osmóza slúži na odstránenie solí, ktoré spôsobujú tvrdosť vody a všetkých ďalších iónov prvkov, ktoré sú v akvaristike nežiadúce, napr. dusičnany, chlór, ťažké kovy, organické zlúčeniny a podobne.

Takto upravenú vodu používame v akvaristike ako základnú surovinu na ďalšiu úpravu. V morskej akvaristike je to nutnosť pri príprave morskej vody, doplňovaní odparu a na riedenie a miešanie "chémie", v sladkovodnej akvaristike pri pestovaní náročných rastlín, odchove rýb, chove a odchove krevetiek, a pri príprave vývojovej vody pre ikry.

Voda upravená reverznou osmózou sa použiť aj bežne v domácnosti napríklad tam, kde je vhodné použitie mäkkej vody (do žehličiek, auto batérií...) Neobsahuje totiž voľný chlór, vodný kameň a ďalšie rozpustené látky. Na pitie táto voda nie je vhodná bez dodatočnej remineralizácie v potrebných množstvách minerálov. Môže sa použiť na prípravu pokrmov, do kávovaru atď. (Na priamu konzumáciu doporučujeme nariediť (zahustiť) s minerálnou vodou, ovocnými šťavami, alebo vodou s vodovodu.)

1. krok: Výber reverznej osmózy

Tu nájdete našu ponuku zostáv reverznej osmózy:


1. Reverzná osmóza 75GPD - 285 litrov

vontron 75GPG a

VÝHODY:

veľmi lacná

+ pre bežnú výrobu vody v akvaristike postačujúca

+ malé rozmery

NEVÝHODY:

- drahšie jednorázové predfiltre (musia sa totiž vymeniť aj s ich korpusom)

- kratšia životnosť predfiltrov (k vôli ich malej veľkosti)

- v základnom sete neobsahuje deionizačný filter (DI filter)

V kompaktnom balení dostanete za malý peniaz plne funkčný set štandardnej reverznej osmózy s ďalšími možnosťami rozšírenia. Pri doinštalovaní filtra DI produkuje ultra čistú vodu v rovnakej kvalite ako "veľké osmózy" a veľká časť akvaristov ju uprednostní práve pre malé a kompaktné rozmery.