Sprievodca výberom reverznej osmózy

Sprievodca výberom reverznej osmózy.

Tento sprievodca slúži pre jednoduchý a správny výber reverznej osmózy pre Vaše akvárium.
V každom kroku Vám bude všetko podrobne vysvetlené.

Na čo nám je vlastne reverzná osmóza?

Reverzná osmóza slúži na odstránenie solí, ktoré spôsobujú tvrdosť vody a všetkých ďalších iónov prvkov, ktoré sú v akvaristike nežiadúce, napr. dusičnany, chlór, ťažké kovy, organické zlúčeniny a podobne.

Takto upravenú vodu používame v akvaristike ako základnú surovinu na ďalšiu úpravu. V morskej akvaristike je to nutnosť pri príprave morskej vody, doplňovaní odparu a na riedenie a miešanie "chémie", v sladkovodnej akvaristike pri pestovaní náročných rastlín, odchove rýb, chove a odchove krevetiek, a pri príprave vývojovej vody pre ikry.

Voda upravená reverznou osmózou sa použiť aj bežne v domácnosti napríklad tam, kde je vhodné použitie mäkkej vody (do žehličiek, auto batérií...) Neobsahuje totiž voľný chlór, vodný kameň a ďalšie rozpustené látky. Na pitie táto voda nie je vhodná bez dodatočnej remineralizácie v potrebných množstvách minerálov. Môže sa použiť na prípravu pokrmov, do kávovaru atď. (Na priamu konzumáciu doporučujeme nariediť (zahustiť) s minerálnou vodou, ovocnými šťavami, alebo vodou s vodovodu.)

1. krok: Výber reverznej osmózy

Tu nájdete našu ponuku zostáv reverznej osmózy:


1. Reverzná osmóza 75GPD - 285 litrov

vontron 75GPG a

VÝHODY:

veľmi lacná

+ pre bežnú výrobu vody v akvaristike postačujúca

+ malé rozmery

NEVÝHODY:

- drahšie jednorázové predfiltre (musia sa totiž vymeniť aj s ich korpusom)

- kratšia životnosť predfiltrov (k vôli ich malej veľkosti)

- v základnom sete neobsahuje deionizačný filter (DI filter)

V kompaktnom balení dostanete za malý peniaz plne funkčný set štandardnej reverznej osmózy s ďalšími možnosťami rozšírenia. Pri doinštalovaní filtra DI produkuje ultra čistú vodu v rovnakej kvalite ako "veľké osmózy" a veľká časť akvaristov ju uprednostní práve pre malé a kompaktné rozmery. 


Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie