Aquavitro Calcification

16,38 €

Zvoľte variant

Koncentrovaná (140 000 mg / l) optimalizovaná zmes iónového a biologicky dostupného vápniku v komplexe s glukonátom.

Zabraňuje zrážaniu vápnika / vyčerpaniu zásaditosti.

Udržuje špičkový rast koralov.

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame do 24 hodín.
30 dní na vrátenie
30 dní na vrátenie
Reklamácie riešime obratom. Môžete sa na nás spoľahnúť.
Produkty skladom
Produkty skladom
99% produktov máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie.
ml.: 350
Na sklade
Môžeme doručiť do: 15.7.2024
16,38 €

Podrobný popis

Calcification ™ je koncentrovaná (140 000 mg / l) optimalizovaná zmes iónového a biologicky dostupného vápniku v komplexe s glukonátom, ktorá je navrhnutá na obnovenie a udržanie vápnika na úrovniach nachádzajúcich sa v prírodnej morskej vode bez ovplyvnenia pH. Tieto dve formy vápnika sú kombinované v prípravku Calcification ™, aby poskytli akvaristom pohodlný spôsob zaistenia maximálneho rastu a zdravia koralov.

Iónový vápnik je ľahko dostupný, zatiaľ čo vápnik v komplexe s glukonátom poskytuje niekoľko výhod. Nenabitý vápnik v kalcifikácii ™ je ľahko absorbovaný s menšou fyziologickou prácou, ako je potrebné na absorpciu iónového vápnika. Pri použití kalcifikácie ™ nie je potrebné udržiavať nadmerne vysoké koncentrácie vápniku (asi 450 mg / l alebo viac), ktoré často odporúčajú iní. V skutočnosti sa dosahuje vynikajúci rast koralov a koralových rias pri celkových koncentráciách vápnika už od 380 mg / l. Pri použití až štyrikrát odporúčanej udržovacej dávky sa glukonátový polymér nebude hromadiť alebo nebude podporovať rast nežiaducich rias. Samotný polymér je prospešný ako zdroj potravy nielen pre koraly a ďalšie bezstavovce, ale aj pre denitrifikačné baktérie, ktoré vlastne podporujú prirodzený proces anaeróbnej denitrifikácie v živých horninách a iných substrátoch. Ďalej použitie tohto glukonátového polyméru umožňuje ľahšie využiť vápnik, stroncium a horčík, ako by to bolo inak, a tiež pomáha stabilizovať ich v roztoku bez zníženia alkality.

Niektorí radšej nepoužívajú komplexovaný vápnik kvôli obavám z pridávania organických látok do akvária. To nie je dôvodná obava. Množstvo organických látok pridaných ku komplexovanému vápniku je zanedbateľne malé v porovnaní s organickými látkami uvoľňovanými väčšinou útesových tvorov, a to aj pri prístupe bez obsahu krmiva a bez živín. Pretože komplexné produkty vápnika využívajú laktát alebo glukonát, vznikla naivná mylná predstava, že tieto produkty obsahujú cukry. Aj keď tieto zložky súvisia s cukrami, sú to oxidované aldehydy a nereagujú ani sa nesprávajú ako cukry. Polyglukonát neobsahuje žiadny dusík ani fosfor, takže je biologicky nemožné, aby viedol k rastu rias v správne udržiavanom útesovom systéme.

Na rozdiel od konkurenčných produktov, ktoré vyžadujú viacdenné intervalové dávkovanie, ak sú kombinované s uhličitanovými doplnkami, Calcification ™ je možné dávkovať každý deň.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: