Salifert Iodine Profi test

16,90 €
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame do 24 hodín.
30 dní na vrátenie
30 dní na vrátenie
Reklamácie riešime obratom. Môžete sa na nás spoľahnúť.
Produkty skladom
Produkty skladom
99% produktov máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie.

Podrobný popis

Existujú rôzne formy jódu ako sú jodid, jodičnan a molekulárny jód. Prírodná morská voda obsahuje 0,02-0,03 mg / l (ppm) jodidu a 0,03-0,04 mg / l jodičnanu. Správna koncentrácia oboch prvkov v akváriu je v rozmedzí 0,03-0,06 mg / l. Všeobecne možno povedať, že jodičnan je v podmienkach akvária viac stabilným prvkom, zatiaľ čo jodid s molekulárnym jódom sa spotrebúvajú veľmi rýchlo. To je pravdepodobne dané chemickými reakciami, ktoré v akváriu prebiehajú.

 

Návod na použitie pre jodid:

1) Pred použitím opláchnite testovacie nádobku malým množstvom akváriovej vody a potom do nej pomocou priloženej striekačky vstreknite 2ml testovanej vody.

2) Pridajte 4 kvapky činidla I2-1 a opatrne krúžte testovacie nádobkou po dobu asi 10tich sekúnd.

3) Pridajte 4 kvapky činodla I2-3, pričom po každej kvapke krúžte testovacie nádobkou cca 2-3 sekundy (činidlo I2-2 sa v tomto postupe nepoužíva!). Presne po 4 minútach po dodaní činidla I2-3 porovnajte farbu s priloženou farebnou škálou pre jodid tak, že testovacie nádobku pevne priložíte na bielu časť farebnej škály a pozeráte sa cez protiľahlú stranu. Ak je doba čakania dlhšia ako 4 minúty, vedie to k postupnému tmavnutiu farby. Pre správne posúdenie zhodnosti farby s farbou na farebnej stupnici, je vhodné využiť rozptýlené denné svetlo. Niekedy môže byť odtieň farby viac dožlta v závislosti na farebnej teplote osvetlenia.

V prípade, že sa farba mení do modra, fialova, do čierna alebo dôjde k vyzrážaniu, znamená to, že koncentrácia jodidu je výrazne vyššia ako 0,2 mg / l. Po každom testovaní vypláchnite testovacie nádobku vodou z reveznej osmózy aspoň desaťkrát.

 

Návod na použitie pre jodičnan a jód:

1) Pred použitím opláchnite testovacie nádobku malým množstvom akváriovej vody a potom do nej pomocou priloženej striekačky vstreknite 1 ml testovanej vody.

2) Pridajte 1 kvapku činidla I2-2 a jemne krúžte testovacou nádobkou približne 10 sekúnd (činidlo I2-1 sa v tomto postupe nepoužíva!).

3) Pridajte 4 kvapky činidla I2-3 a opäť jemne krúžte testovacou nádobkou približne 10 sekúnd. Nechajte testovaciu nádobku 3 minúty stáť. Teraz sa pozrite cez stenu testovacej nádobky. Ak je farba tmavo žltá, zelená, alebo modrá, prípadne ak sú v nej do modra sfarbené čiastočky, potom je koncentrácia jodičnanu výrazne vyššia ako 0,2 mg / l. Je možné, že v ďalšom kroku dôjde k vyzrážaniu, ktoré potom môže byť príčinou bezfarebného roztoku s malými modrými čiastočkami. Ďalší krok nasleduje v prípade, že koncentrácia nie je výrazne vyššia ako 0,2 mg / l:

4) Pridajte 3 kvapky činidla I2-2 a jemne krúžte testovacou nádobkou asi 10 sekúnd. Teraz porovnajte farbu roztoku s farebnou škálou určenou pre jodičnan (iodiate) tak, že testovacie nádobku pridržíte pevne proti bielej časti a pozeráte sa cez opačnú stranu nádobky. Po každom testovaní vypláchnite testovaciu nádobku vodou z reveznej osmózy aspoň desaťkrát.

 

Upozornenie:

Chráňte pred deťmi, uchovávajte mimo ich dosahu! Nie je určené na konzumáciu! Činidlá neuchovávajte na svetle!

Dodatočné parametre

Kategória: Testy Salifert
Hmotnosť: 0.2 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: