Seachem Ammonia Alert

11,79 € –19 %
ammonia alert
11,79 € –19 % 9,50 €
Na sklade
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Technológia senzorov Seachem neustále detekuje a monitoruje voľný amoniak,
Nie sú potrebné žiadne testovacie súpravy, chemikálie alebo postupy; len neustále sledovanie,
Vydrží viac ako rok,
Pre morské a sladkovodné akvárium.

Jednoducho upevníte na sklo.

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame do 24 hodín.
30 dní na vrátenie
30 dní na vrátenie
Reklamácie riešime obratom. Môžete sa na nás spoľahnúť.
Produkty skladom
Produkty skladom
99% produktov máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie.

Podrobný popis

seachem logo@2x

 

Ammonia Alert® je inovatívne farebné zariadenie na nepretržitú detekciu a monitorovanie toxického voľného amoniaku. Senzor sa mení od žltej cez zelenú po modrú vzhľadom na koncentráciu amoniaku. Nie sú potrebné žiadne testovacie súpravy, chemikálie alebo postupy. Zariadenie deteguje voľný amoniak nižší ako 0,05 mg / l (ppm) a upozorní vás na zabijaka č. 1 ešte pred akýmikoľvek známkami stresu. Vydrží vyše roka. Tento produkt sa neodporúča používať pri kyslom pH. Pre použitie v morskom alebo sladkovodnom akváriu.

Pri absencii voľného amoniaku bude mať jednotka žltú alebo slabo žltozelenú farbu. Je normálne, že suchý snímač má nazelenalý odtieň. Môže trvať až niekoľko dní, kým sa suchý senzor vyrovná s vodou. Nie sú potrebné žiadne vzorky vody, chemikálií ani testovacie postupy. Prítomnosť voľného amoniaku je zistiteľná nepretržite s dobou odozvy asi 15 minút. Odozva na zníženie amoniaku je pomalšia a po odstránení amoniaku potrvá prechod z TOXICU na SAFE asi 4 hodiny.

ammonia-alert

Ammonia Alert® vydrží viac ako 9-krát dlhšie ako konkurenčné produkty.
Ammonia Alert® je tiež takmer o polovicu menší ako konkurenčné výrobky. Je malý, jasný a nenápadný, takže vám nezhorší výhľad do akvária.

 

ammonia-alert-2

Farebné rozlíšenie:
 
Bezpečné
<0.02 mg/L

žiadna akcia nie je potrebná

Alert - Výstraha
0.05 mg/L

Tolerované po dobu 3-5 dní. Monitorujte and plánujte čoskoro výmenu vody.

Alarm
0.2 mg/L

Tolerované po dobu 1-3 dní. Vykonajte výmenu vody.

Toxické
0.5 mg/L

Vykonajte výmenu vody alebo ošetrite s  AmGuard™ pre núdzové odstránenie amoniaku.

 

Už 0,02 mg / l voľného amoniaku vytvorí na povrchu detektora nazelenalý odtieň. To zodpovedá celkovému amoniaku (ionizovanému aj voľnému amoniaku) 0,25 mg / l v morskej vode pri pH 8,3. V sladkej vode pri pH 7,0 to zodpovedá 3,6 mg / l celkového amoniaku.

Voľný amoniak je oveľa toxickejší ako ionizovaný amoniak. Voľnému amoniaku zodpovedá farba ALERT asi 0,05 mg / l, ALARM asi 0,2 mg / l a TOXICKÁ asi 0,5 mg / l. Pri akejkoľvek inej indikácii, ako je BEZPEČNÁ, sa má zvážiť zmena vody. Koncentrácia ALERT je tolerovaná 3 - 5 dní, ALARM 1 - 3 dni a TOXIC je extrémne škodlivý a vyžaduje si okamžitú pozornosť. Na núdzové odstránenie amoniaku upravte pomocou AmGuard ™.

 

Starostlivosť

Okrem odstraňovania od prípadných povlakov rias čistým, mäkkým materiálom nie je potrebná žiadna starostlivosť. Nedotýkajte sa snímača prstami, pretože kožné tuky ho môžu poškodiť. Na čistenie snímača nepoužívajte bielidlá, mydlo, čistiace prostriedky ani tvrdé predmety. Niektoré farebné liečivá môžu senzor zafarbiť. Citlivosť sa zvyšuje s vekom za predpokladu, že jednotka nesmie vyschnúť. Vysušenie ju však natrvalo nezhorší. Pre maximálnu citlivosť by sa jednotka mala čítať za prirodzeného denného svetla alebo za svetla simulujúceho denné svetlo. Červené zvýrazňujúce svetlo minimalizuje zelené a modré odtiene a znižuje zjavnú citlivosť jednotky. Odozvu jednotky je možné skontrolovať krátkym podržaním nad otvorom fľaše s amoniakom: farba by sa mala rýchlo rozvíjať.

 

Najčastejšie otázky:

 

Ako dlho bude Ammonia Alert® fungovať?

Odpoveď: Senzor Ammonia Alert® by mal vydržať asi rok, kým budete musieť senzor vymeniť. Ak to chcete vyskúšať, jemne pridržte kartu senzora nad fľašou s amoniakom; senzor by sa mal rýchlo zmeniť na tmavomodrý. Môže trvať asi hodinu, kým sa vráti do pôvodnej farby.

 

Mám ďalšiu testovaciu súpravu, ktorá bola pozitívna na amoniak, ale Ammonia Alert® nikdy nezmenila farbu. Je to stále dobré?

Odpoveď: S najväčšou pravdepodobnosťou druhá testovacia súprava testovala celkový amoniak. Celkový amoniak zahŕňa ako voľný (NH3), tak iónový (NH4 +) amoniak. Ammonia Alert® meria iba voľný amoniak, pretože to je škodlivá forma. Iónový amoniak nemôže škodiť vašim rybám. Ako však stúpa pH, čoraz väčšie percento celkového amoniaku sa prevedie z iónového amoniaku na voľný amoniak, takže je dôležitá aj znalosť celkového amoniaku.


Zdá sa, že Ammonia Alert® po vykonaní všetkých pokynov vôbec nefunguje. Farba sa nikdy nezmení?

ODPOVEĎ: Technológia tohto zariadenia je pre našu spoločnosť veľmi jedinečná a už mnoho rokov je vynikajúcim pomocníkom pre fanúšikov, chovateľov, aj pre verejné zariadenia. Ammonia Alert® je navrhnutý tak, aby zmenil farbu za prítomnosti voľného (plynného) amoniaku, nie amónneho (ionizovaného amoniaku), ktorý je neškodný pre ryby a iný vodný život. Čím dlhšie je ponechaný v určitej vodnej ploche / akváriu, tým je na túto vodu citlivejší. Najbežnejšie testovacie súpravy testujú celkový amoniak, ktorý je kombináciou voľného amoniaku + amoniaku = celkový amoniak. PH je určujúcim faktorom toho, aký typ je prítomný. Ak je vaše pH kyslé (pod 7,0), je chemicky nemožné, aby existoval amoniak (škodlivý plyn). Testovacia súprava na celkový amoniak napriek tomu zaregistruje nameranú hodnotu, pretože deteguje voľný amoniak (škodlivý plyn) a amoniak (neškodná ionizovaná forma amoniaku). Čím je vaše pH zásaditejšie, tým väčšia je pravdepodobnosť existencie amoniaku. Príklad: Ak máte 1,0 ppm celkového amoniaku a vaše pH je nižšie ako 7,0, potom bude 1,0 ppm existovať ako amoniak. Pr. Ak máte 1,0 ppm celkového amoniaku a vaše pH je 7,6 (mierne zásadité), potom z toho 1,0 ppm celkového amoniaku ...... iba asi 0,2 by existovalo ako plyn a ďalších 0,8 by existovalo ako amónny. .

Existuje jeden jednoduchý spôsob, ako zistiť, či funkcia Ammonia Alert® funguje správne, jednoducho podržte senzor nad otvorenou fľašou niečoho, čo obsahuje amoniak. Dbajte na to, aby ste sa nedotkli snímača uprostred plastovej karty, pretože tuk z vašej pokožky môže upchať póry snímača.

 

Ako mám uchovávať svoj Ammonia Alert®, keď ho nepoužívam?

ODPOVEĎ: Uchovávajte ho v malom množstve RO vody, aby bol senzor vlhký, aj keď ho nepoužívate.

 

 

 

 

 

 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Testy Seachem
Hmotnosť: 0.03 kg
Meraná hodnota: Nh4/Nh4 - Ammonia - Amoniak
Použitie: v morskom akváriu, v sladkovodnom akváriu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: